Panele solarne dla branży hotelarskiej w 2022 roku

Panele solarne dla branży hotelarskiej w 2022 roku

Priorytet branży HoReCa to przede wszystkim komfort klientów. Ich obsługa na wysokim poziomie wymaga pewnych nakładów pracy oraz zasobów. Generuje to spore koszty. Wśród nich niewątpliwie znajdują się wydatki na energię elektryczną. Czy można w jakiś sposób obniżyć rachunki za prąd? Jak najbardziej tak.

Obniż rachunki dzięki panelom fotowoltaicznym

Według wyliczeń przeprowadzonych przez Europejską Agencję Środowiska, hotel o jednej gwiazdce rocznie zużywa 157 kWh na metr kwadratowy. Ilość zużywanej energii przez restaurację, czy też hotel wzrasta wraz ze standardem w danym obiekcie. Czasami jest to już ponad 400 kWh na metr kwadratowy. Skąd się biorą takie wyniki?

Bardzo podobnie, jak w przypadku innych obiektów, jednym z głównych winowajców jest dbanie o samą jakość powietrza. Klimatyzacja, wentylacja oraz ogrzewanie stanowią nawet 400 zł/MWh. Niestety na wsparcie rządu nie ma co w tym temacie liczyć.

Sposobem na uniknięcie takowego czarnego scenariusza i tym samym bardzo dużych rachunków za prąd jest właśnie fotowoltaika. Ta metoda pozyskiwania elektrycznej energii bezpośrednio z promieniowania słonecznego, w sposób ekologiczny, cichy i co najważniejsze tan. Jest to jedno z wybieranych najchętniej źródeł odnawialnych w naszym kraju. Zarówno fotowoltaika dla domu, rolnika oraz dla firm cieszą się sporym zainteresowaniem w naszym kraju.

Branża hotelarska dofinansowanie dla hoteli

Co tak naprawdę sprawia, że zarówno osoby fizyczne, jak i także przedsiębiorstwa tak chętnie sięgają właśnie po instalacje fotowoltaiczne? Powodów, zależnie od inwestorów jest sporo i się różnią. W przypadku restauracji lub hotelu, korzyści z fotowoltaiki zostały opisane poniżej.

Przede wszystkim oszczędności

Na pewno ceny fotowoltaiki ostatnimi laty spadły o około sześćdziesięciu procent. Jednocześnie wzrosły (i to znacznie) ceny energii. Sprawia to, że instalacja fotowoltaiczna dla restauracji i hotelu jest dzisiaj opłacalna jak nigdy wcześniej. Dzięki niej, wszelkie rachunku za prąd możemy nawet obniżyć o dziewięćdziesiąt procent. Sam czas zwrotu z takowej instalacji to około sześć do siedmiu lat, a ponieważ w znacznej większości przypadku gwarancja na panele wynosi około dwudziestu pięciu lat, przez prawie dwie dekady będą przynosiły one czysty wręcz zysk.

Przyciągaj nowych klientów dzięki ekologii

Turystyczny sektor, którego część istotną stanowią hotele, odpowiada za około osiem procent emisji światowej dwutlenku węgla. Korzystając z instalacji fotowoltaiki dla branży HoReCa przyczynić się można do redukcji dosyć niekorzystnego wpływu hotel oraz restauracji na środowisko. Zastępując 1000 kWh energii pochodzącej bezpośrednio ze spalania węgla, energia ze słońca zmniejszyć może ilość CO2 w powietrzu nawet o 812 kilogramów. Robi wrażenie, prawda?

Troska o ekologię w obecnych czasach ma spore znacznie nie tylko dla dotychczasowych klientów, jak i dla potencjalnych kontrahentów. Gdy inwestujemy w fotowoltaikę możemy budować swój wizerunek, jako firmy odpowiedzialnej za przyszłość otaczającego środowiska, dbają o pojęte szeroko dobro konsumentów oraz biznesowych partnerów. Jak pokazują nam wszelkie badania, takowe podejście przynosi korzyści wymierne, w postaci znacznie większego zainteresowania usługami oraz produktami.

Wzrost wartości nieruchomości dzięki Fotowoltaice

Fotowoltaika jest na pewno inwestycją, która przez kilkanaście do nawet kilkudziesięciu lat, jest w stanie obniżać znacząco koszty utrzymania restauracji lub też hotelu. Sprawia to, że sama wartość obiektu wyposażone w fotowoltaiczne panele wzrasta realnie. Może to się okazać wyjątkowo dla nas korzystne, szczególnie w przypadku planów sprzedaży hotelu bądź restauracji, czy też konieczności zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Bardzo dużym plusem, w przypadku fotowoltaiki dla hotelu i restauracji będzie także sam fakt, że instalacja jest całkowicie bezobsługowa i może działać nawet bezawaryjnie nawet przez okres kilkudziesięciu lat. Najstarsza fotowoltaiczna elektrownia działa od roku 1982 nieprzerwanie. Daje wydajność między 76 a 93 procent początkowej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *