Panele fotowoltaiczne w branży turystycznej

Panele fotowoltaiczne w branży turystycznej

Instalacje fotowoltaiczne możemy coraz częściej spotkać w naszym kraju. Dostarczają one taniej elektrycznej energii, która jest produkowana bezpośrednio ze słońca przy pomocy paneli słonecznych. Z energii tej jedynie możemy korzystać, gdy znajdujemy się w domu.

A co mamy zrobić, gdy wyjeżdżamy na wakacje, ale chcemy nadal korzystać z taniego oraz jednocześnie czystego źródła zasilania? W jaki sposób rozwiązać sprawę brakującego prądu na działce lub w kamperze? Świetnym rozwiązaniem jest słoneczny panel turystyczny. Sprawdźmy, co to takiego oraz jak działa.

Panele słoneczne turystyczne na wyprawy kajakowe

Panele słoneczne turystyczne są znacznie mniejszymi odpowiednikami instalacji fotowoltaicznych. Są zazwyczaj w ten sposób skonstruowane, aby można było je składać oraz rozkładać. Wszystko zależnie od potrzeby. Idealnie nadają się do transportu.

Jest bardzo dużo modeli oraz także wielkości tychże sprzętów. Znajdziemy panele, które zmieszczą się w plecaku, ale także znajdziemy także takie, które w razie potrzeby, pozwolą nam doładować nasz smartfon podczas wycieczki górskiej. Gdy chcemy skorzystać z większych paneli słonecznych turystycznych, to musimy się zdecydowanie zatrzymać.

Jak działają turystyczne panele słoneczne?

Zasada działania takich paneli jest identyczna jak w przypadku fotowoltaicznych pełnowymiarowych instalacji. Moduł fotowoltaiczny został stworzony z krzemowych ogniw. Za pomocą fotowoltaicznego zjawiska przemienia promienie słoneczne w elektryczną energię. 

Użytkowanie panelu słonecznego turystycznego jest bardzo, ale to bardzo proste. Wystarczy, że go wystawimy na słońce, a następnie włożymy urządzenie, które mamy zamiar naładować. Słoneczny panel turystyczny ma wbudowane najczęściej złącza w typie USB. Dzięki nim bez żadnego problemu podłączymy większość małych elektronicznych sprzętów.

Dla kogo panel słoneczny turystyczny?

Panel słoneczny turystyczny, jak wskazuje sama nazwa, przyda się najbardziej osobom, które bardzo dużo podróżują. Skłanialibyśmy się bardziej polecić je komuś, kto wybiera się na wędrówki, gdzie kompletnie nie ma dostępu do prądu lub ten dostęp jest mocno utrudniony.

Czytaj więcej: Fotowoltaika 6 kW – ile wyprodukuje prądu?

Także podróżujący, którzy wybierają namiot, czy też posiadają własny kamper, mogą się wyposażyć w zestaw fotowoltaiczny. Będą dzięki temu mieć zapas energii. Gdy nie chcemy, czy też nie mamy potrzeby budować na działce fotowoltaiki, ponieważ dosyć rzadko tam przebywamy lub też nie mamy miejsca, to panel słoneczny sprawdzi się świetnie także tam.

Turystyczny panel do kampera

Fotowoltaika do kampera jest mocno rozbudowaną gałęzią na rynku. Znajdziemy sporo firm oraz stron, które oferuję to właśnie rozwiązanie. Jeśli chodzi o ceny paneli słonecznych turystycznych, to zaczynają się one od około 650 złotych za zestaw o mocy 50 W. Ta oferta składa się nie tylko z panelu fotowoltaicznego, ale także z kabli oraz regulatora.

Czasami także dostaniemy dachową przepustkę,aby poprowadzić i do tego zabezpieczyć kable. Jest to pakiet, który dedykowany jest 1 do 2 osób. Pozwala na zasilanie oświetlenia, pompy ciepła, telewizora, radio, czy też ładowarki do telefonów. Bardzo ważne jest to, że panel turystyczny do kampera połączyć można z jego akumulatorem i w razie pewnego rodzaju awarii możemy go doładować w ten właśnie sposób.

Turystyczny panel pod namiot

Fotowoltaika bardzo dobrze się także sprawdzi w namiocie na polach kempingowych. Jeśli sobie cenimy taki rodzaj odpoczynku i wybieramy się w jakieś ustronne miejsca, a pomimo wszystko chcemy skorzystać z elektrycznych urządzeń, to panel turystyczny pod namiot będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie musimy się dzięki niemu martwić, że nam zabraknie energii w telefonie. Taki zestaw można bardzo szybko rozłożyć oraz podpiąć. Wszystko za sprawą złączy USB, które znajdują się najczęściej na samych regulatorach ładowania.

Panele fotowoltaiczne na wyprawy kajakowe

Bez żadnego problemu podepniemy znaczą większość urządzeń nam potrzebnych. Ceny takich zestaw zaczynają się od około trzystu złotych. Ich granica górna to nawet kilka tysięcy złotych. Przekrój jest dosyć spory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *