Deskorolka elektryczna – jak wybrać najlepszą?

Deskorolka elektryczna - jak wybrać najlepszą

W poszukiwaniu idealnej deskorolki elektrycznej, bez względu na to, czy kupuje się ją dla siebie czy na prezent dla młodego człowieka warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Będzie od nich zależał nie tylko komfort jazdy ale również bezpieczeństwo.

Od czego zacząć wybierając elektryczną deskorolkę?

Najważniejszymi czynnikami, na które należy patrzeć kupując tego rodzaju deskorolkę jest pojemność akumulatora, maksymalna prędkość, jaką urządzenie może rozwinąć, maksymalne obciążenie, rozmiar kół, moc i czas ładowania. Kolejnymi ważnymi kwestiami są jakość wykonania oraz oczywiście cena.

Pojemność akumulatora powinna być możliwe wysoka – im większa, tym lepiej i tym bardziej deskorolka sprawdzi się podczas długich wypraw. Maksymalne obciążenie to szczególny parametr, który decyduje o tym, czy na sprzęcie będzie mogło jeździć tylko dziecko, czy również osoba dorosła. W tym punkcie warto zawsze kupować sprzęt o obciążeniu przynajmniej kilku kilogramów więcej niż waży kierowca. Zapewni to zapas dla plecaka, zakupów czy innych rzeczy przewożonych w trakcie jazdy.

Od wielkości kół zależy wygoda podróżowania deskorolką: im niższe koła, tym mniej komfortowa będzie jazda po wertepach i nierównościach. Deskorolki terenowe będą miały koła zdecydowanie większe, a do tego specjalne bieżniki i wysokie zawieszenie, dzięki czemu sprawdzą się lepiej w wymagającym terenie.

Moc deskorolki to jej prawdziwy potencjał! Porządny silnik sprawi, że maksymalna osiągana prędkość deskorolki będzie mogła wynieść nawet 50 kilometrów na godzinę. Przy zakupie deskorolki dla dziecka warto więc rozważyć deskorolkę o mniejszej mocy i prędkości tak, żeby zminimalizować niebezpieczeństwo w razu wypadku. Tu należy też uwzględnić czas ładowania pojazdu – im dłuższy będzie ten okres, tym więcej czasu trzeba będzie czekać na kolejną wyprawę i w związku z tym planować wycieczki tak, żeby deskorolka nie rozładowała się w trakcie jazdy ani tuż przed powrotem do domu.

Sama jakość wykonania deskorolki ma znaczenie o tyle duże, że będzie odpowiadała za jej wytrzymałość, solidność i bezawaryjną pracę przez wiele sezonów.

Różne rodzaje elektrycznych deskorolek

Przy wyborze pojazdu, jakim jest deskorolka elektryczna możemy wyróżnić cztery jej podstawowe typy.

  1. Terenowa. Ta deskorolka elektryczna jest idealna dla użytkowników zaawansowanych, ceniących komfort jazdy w trudniejszych warunkach. Stworzona na ścieżki leśne, kamieniste drogi, również niewielkie wyboje.
  2. Z rączką. Najpopularniejsza nazwa elektrycznej deskorolki z rączką to „segway”. Większa, nieco mniej poręczna, ale świetnie się ją prowadzi.
  3. Z siedzeniem. To stosunkowa nowość na rynku – taka deskorolka posiada specjalną podstawę na której, między dwoma kołami zamontowano wygodne siedzonko. Może dobrze się sprawdzić dla osób starszych lub mających problem z dłuższym ustaniem w jednym miejscu.
  4. Dla dziecka. Te modele są lżejsze, mniejsze i mają kilkukrotnie mniejsza moc od deskorolki elektrycznej dla dorosłych. Zapewniają też dzieciom większy komfort jazdy i mniej nerwów dla rodziców, którzy martwią się o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Bezpieczna jazda – jak o nią zadbać?

O niebezpieczeństwach związanych z jazdą na deskorolkach elektrycznych krąży wiele opowieści. Wiele z nich jest absolutnie prawdziwych – to od osoby prowadzające i kupującej deskorolkę zależy, czy jazda na niej będzie dla użytkownika bezpieczna. Każdorazowo przy pierwszym zetknięciu z tym pojazdem należy przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Sprzęt o dużej mocy nie powinien być dawany dzieciom, a droga wybierana na podróż deskorolką musi być dostosowana do wielkości kół, jakie posiada pojazd. Nie należy też lekceważyć maksymalnej prędkości, jaka można rozwinąć urządzeniem. 50 km na godzinę to prędkość przy której groźne bywają wypadki samochodowe, a co dopiero te, w których pasażer nie ma np. kasku czy mknie wyboista drogą bez żadnej osłony typu pasy czy poduszka powietrzna.

Deskorolka elektryczna jest doskonałą formą wypoczynku, ale wyłącznie wtedy gdy kupuje się ją rozsądnie i pamięta o bezpiecznej jeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *